اصول طراحی سایت ، رعایت اصول در طراحی سایت ، طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان

رعایت اصول در طراحی سایت

به نظر شما کار یک طراح سایت چیست ؟ اینکه یک سایتی را طراحی کند و تحویل مشتری دهد و تمام ؟ به نظر شما برای تمامی طراحی ها از یک طرح ثابت استفاده میکند ؟ مصلاما جواب این پرسش ها بله نیست . رعایت اصول طراحی سایت از اولویت های هر طراحی سایت میباشد .

طراحی وب سایت کار ساده ای نیست و هر سایتی با توجه به کاربردی که دارد طراحی و ساخته میشود و طراح باید این را در نظر داشته باشد تا کاربران را به بهترین و راحت ترین شکل ممکن به سوی هدف هدایت نمایند .

 

بیشتر بخوانید :   طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان

 

اصول طراحی سایت

سایت باید به گونه ای طراحی شود تا کار بر را به هدف خود برساند در صورتی که اتفاق رخ ندهند میتوان گفت که سایت طراحی موفقی نداشته است . راعیت اصول طراحی سایت در هنگام طراحی بسیار اهمیت دارد .  سایت باید به گونه ای باشد که در نگاه اول با کاربر تعامل برقرار کند و کاربر احساس خستگی و زدگی نداشته باشد .

طراحی باید طوری باشد که کاربر را تشویق به ادامه فرایند در سایت نماید . به طور مثال اگر سایت فروشگاهی طراحی میکنید باید کاربر را با المان های جذاب به سوی خرید هدایت نمایید . در صورتی که کاربر از فرایند خرید در سایت شما رضایت داشته باشد ، باز هم به سایت شما مراجعه خواهد کرد و حتی دیگران را نیز تشویق به مراجعه مینماید اما اگر غیر از این باشد نه تنها دیگر به سایت مراجعه نخواهد کرد بلکه تبلیغات منفی را نیز برای سایت شما به همراه خواهد داشت .

اصول طراحی سایت ، رعایت اصول در طراحی سایت ، طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان

مهم ترین اصول در طراحی سایت

 

در نظر گرفتن هدف در تمام مراحل طراحی سایت

در طراحی هر سایت باید هدف را مورد ملاک قرار داد . نمیتوان برای سایتی که بر پایه محتوا ساخته میشود سیاست طراحی سایت فروشگاهی را به کار برد این دو مقوله کاملا از هم جدا هستند و موجب گیج شدن کاربر میگردد .

محتوای مناسب

یکی از اصول طراحی سایت ، استفاده از محتوای مناسب میباشد . سایت شما اگر جذاب طراحی را هم داشته باشد ، در صورتی که از محتوای نا مناسب استفاده کنید موجب این میگردد که در زوق کاربر بخورد . اما در اینجا باز هم باید هدف سایت را در نظر گرفت . محتوای سایت باید بر طبق هدف آن جمع اوری شود تا کاربر به راحتی بتواند با آن تعامل برقرار کرده و به هدف خود برسد . به طور مثال شما نمیتوانید از محتوایی که برای یک سایت در زمینه بازی های رایانه ای فراهم کرده اید در سایت های فروشگاهی استفاده کنید .

طرحی ساده اما کاربردی

پس از اینکه طراح سایت با هدف سایت آشنا شد باید طراحی آن را با کمترین پیچیدگی و بیشترین بازدهی آغاز نماید . ناگفته نماند که تقلید در طارحی کار درستی نیست . درست است که اکثر سایت ها دیزاین مشابهی دارد اما وظیفه طراح این است که میان آنها یک تفاوتی ایجاد نماید که چشمگیر و کاربر پسند باشد

استفاده از ui/ux مناسب

در طراحی باید اصول رابط کاربری و تجربه رابط کاربری را در نظر گرفت . طراحی سایت باید بر اساس راحتی کاربر طراحی شود . اگر ناوربری و منو های سایت به صورت گیج کننده طراحی شود مطمئنا موجب نارضایتی کاربر خواهد شد . طراحی ui/ux به این معنی است که المان های سایت باید به گونه ای طراحی و جای گذاری شوند که کاربر تمایل دارد آن المان را در آنجا ببیند . به صور مثال شما اگر منوی سایت را از بالای سایت حذف کنید و در قسمت پایین سایت قرار دهید کوجب گیج شدن کاربر خواهد شد .

اصول طراحی سایت ، رعایت اصول در طراحی سایت ، طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان

 

استفاده از سیستم گرید بندی در طراحی

استفاده از سیستم گرید بندی یکی دیگر از اصول طراحی سایت میباشد . مغز انسان قادر به درک نظم و تزتیب و هارمونی میباشد . محتوای یک وبسایت باید به گونه ای چیده شوند که مغز انسان از برقراری ارتباط با آنها لذت ببرد . یکی از عواملی که در سئو سایت تاثیر مثبتی دارد رعایت همین تقارن و هارمونی ها میباشد . در سیستم گرید بندی صفحه ، صفحاه وبسایت به سطر ها و ستون هایی تقسیم میشوند که میتواند المان های مختلف را در خود جای دهند .

اصول طراحی سایت ، رعایت اصول در طراحی سایت ، طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان

 

طراحی رسپانسیو

امروزه شیوه های قدیمی طراحی سایت منسوخ شده اند . اگر شما قصد طراحی یک سایت را دارید با به گونه ای آن را طراحی نمایید که در تمامی دیوایس ها به صورت مطلوب نمایش داده شود. به این نوع طراحی ها واکنشگرا یا رسپانسیو گفته میشود . همچنین در طراحی باید حجم صفحه را در نظر گرفت . صفحه سایت باید زود بارگذاری شود پس باید از به کار بردن ویدئو ، عکس و المان های گرافیکی با حجم بالا خود داری نمود .

اصول طراحی سایت ، رعایت اصول در طراحی سایت ، طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان

 

پدیدار مارکتینگ ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در رشت ، گیلان و سراسر کشور با بهترین کیفیت و قیمت مناسب

 

5/5 - (2 امتیاز)
مشترک شدن
به من اعلام کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
Scroll to Top