ارتقا رتبه سایت در گوگل ، طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان ، پدیدار مارکتینگ

10 نکنه برای ارتقا رتبه سایت در گوگل

در این مقاله از وب سایت پدیدار مارکتینک به معرفی 10 نکته برای ارتقا رتبه سایت در گوگل میپردازیم

بیشتر بخوانید :   طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان

ارتقا رتبه سایت در گوگل ، طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان ، پدیدار مارکتینگ

10 نکته برای ارتقا رتبه سایت

 

۱-بهبود درصد کلیک خور یا (Click Through Rate) CTR

برای ارتقاع رتبه و فعالیت در حوزه اینترنت باید میزان کلیک خور بودن یا همان CTR سایت خود را بهبود ببخشید این مسئله به مرور زمان با افزایش بازدید کاربران از سایت شما بهتر میشود . البته راه هایی نیز برای افزایش ctr وجود دارد که مهم تیرین آنها تبلیغات میباشد .

2-استفاده از تگ اسکیما (Schema)

موتور های جستجوگر مانند گوگل و بینگ ،  یک پروتکل ایجاد کرده‌اند که Schema.org نام دارد. این وبسایت که به وب مسترها اجازه می‌دهد به محتویات سایت ازجمله کدهای HTML  دسترسی داشته باشند که موجب بهتر دیده شدن فیلم، تصویر، توضیحات ، رتبه بندی ، نقد و بررسی‌ها، نقشه‌ها و آدرس‌ها و … میشود . این پروتکل باعث میشود که ربات های گوگل راحت تر بتوانند صفحات گوگل را شناسایی کرده و آن ها را ایندکس کنند .

3- استفاده از محتوا با کیفیت

موتور های جستجو گر اغلب به دنبال صفحاتی میگردند که محتوای با کیفیتی داشته باشند . تمرکز در انتخاب محتوای با کفیت یکی از بهترین راه ها برای بهتر شدن سئو سایت و ارتقا سایت در نتایج گوگل میباشد .

ارتقا رتبه سایت در گوگل ، طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان ، پدیدار مارکتینگ

4- اهمیت دادن به تجربیات کاربران :

موتور های جتسجو گر تنها به محتوا و نتایج تمرکز ندارند ، یکی از چیز هایی که باید به آن بسیار توجه داشت کاربر پسند بودن رابط کاربری میباشد و این به این معنی است که ربات های گوگل تمامی قسمت های سایت را از جمله ، سرعت بارگزاری سایت ، هدایت کاربر به سوی هدف ، استفاده از تصاویر و ویدئو در جای مناسب را بررسی میکند . هرچه این موارد دقیق تر باشد ، بهبود رتبه سریع تر صورت میگیرد .

5- فعال بودن در شبکه های اجتماعی :

فعالیت در شبکه های اجتماعی بسیار برای گوگل حائز اهمیت میباشد . اینستاگرام ، تویتر و فیس بوک از محبوب ترین شبکه های اجتماعی میباشد که مورد توجه گوگل نیز قرار گرفته است . با فعالیت مداوم در شبکه های اجتماعی میتوانید به ارتقا رتبه سایت در نتایج گوگل کمک نمایید .

6- بهینه‌سازی صفحات :

استفاده از کلمات کلیدی مناسب و متن با کیفیت برای گوگل اهمیت بسیاری دارد. عناوین استفاده شده در تگ عنوان نباید بیشتر از 65 کلمه و توضیحات آن در تگمتا دسکریپشن نباید بیشتر از 156 کارکتر باشد .استفادع از عناوین و توضیحات مناسب برای مطالب سایت موجب بهتر  شدن ctr و ارتقا رتبه سایت در نتایج گوگل میباشد .

ارتقا رتبه سایت در گوگل ، طراحی سایت در رشت ، طراحی سایت در گیلان ، پدیدار مارکتینگ

7- لینک‌ سازی با کیفیت:

استفاده مناسب از لینک ها در محتوا از دیگر عوامل موثر در سئو میباشد . هر چه تعداد لینک هایی که از صفحات فرزند به صفحات والد ارسال میشوند ، بیشتر باشد ، اثر ان به صفحه والد منتقل شده و تاثیر مثبت در رتبه سئو سایت میگذارد .

8-بهینه سازی سایت برای خزنده های گوگل

برای اینکه وب سایت شما توسط ربات های خطنده گوگل به بهترین نحو ممکن آنالیز شوند باید آن را به گوگل معرفی نمایید . با استفاده از تنظیمات XML و RSS می‌توانید سیستم Crawling خود را بهبود ببخشید. هر بار که با آن کار می‌کنید مطمئن شوید در صفحه جدید در سایت نمایان می‌شود.  استفاده از فایل Robots.txt نیز ابزاری است که اجازه می‌دهد تا چگونگی بررسی ربات ها به وب‌سایتتان را کنترل نمایید .

9- انتخاب نام دامنه مناسب:

نام دامنه انتخابی در سدئو سایت اهمیت بسیاری دارد . در انتخاب نام دامنه بهتر از از کلمات مناسب و هم معنی با کاربرد وبسایت استفاده شود و تا حد ممکن نباید از اعداد و یا علائم ریاضی در آن استفاده نمود .

10- سئو کلاه سیاه ممنوغ:

تکنیک‌هایی مانند  محتویات خودکار ، محتویات کپی و تکثیرشده ، پنهان کار محتوا در صفحات تکنیک‌های سئو کلاه سیاه به شمار می اید می‌آیند.استفاده از این متد ها ممکن است در کوتاه مدت موجب رشد وبسایت شود اما عواقب بلند مدت آن غیر قابل جبرا است و میتواند به پنالتی شدن سایت شما بیانجامد.

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
مشترک شدن
به من اعلام کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
Scroll to Top